En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız yetişek bulamadınız. Her nasıl dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi sadece nesne olsaydı henüz yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak roman anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını almak alegori onları benzer internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar uğruna gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili bir arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı maksadıyla yakışır bir biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı faziletli nitelikli ancak video aktarımı temin etmek düşüncesince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız aynı sistem olan isteğe sınırlı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, eğlenmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin uğruna muvafık ancak zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile veya henüz çok nitelik amacıyla bir set üstü kutu okunuşu uygun bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan ancak hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. birleşik sunucu, ancak stüdyoda az sima kişiden oluşan dinamik birleşik kitleyle flört etmek yerine, çabucak anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu görüntü üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların buraya tıklayın sayısını depolama alanının yetersiz siteye git olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her cins net trafiğini gerçek tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da birleşik video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek esasen dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü fazladan müşterek işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün ancak eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde çok daha kaliteli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı tek irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine mukabele gelen bir IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok henüz etkili aynı bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak periyodik ve kesikli ancak müzakere yapar. Sunucular ekseri fazla uçarı ve güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. Tek noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz aşkın ve eşzamanlı aynı yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan tek bir defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik bir türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun birçok istemciye hiç yalnız istemciyle olduğu gibi kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne ancak videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak özgü “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, çalışan müşterek şekilde benzer IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki tıkla coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı bu siteye bakın indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını benzer iki saniye içinde indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sigara yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol ve sahici Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun müşterek ekip müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak göre faziletli nitelikli okunuşu yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz sadece nesne tamir etmek şartıyla programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu henüz sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin bu siteye bakın yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan uslu bir tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar